Continue #11 - #PolishOurPrices

SPROSTOWANIE !!

Daliśmy dupy :( PRZEPRASZAMY. No ale mleko się rozlało za tydzień ukarze się odcinek będący sprostowaniem do tego...

Cześć wszystkim! Witajcie w nowym odcinku podcastu Continue, gdzie poruszamy tematy, które mają realny wpływ na graczy w Polsce. W epizodzie #11 zatytułowanym "Kurs na Steam #kursnasteam", zagłębiamy się w niezwykle ważną i aktualną kwestię - ceny gier na Steamie.

O czym rozmawiamy?

🔹 Kurs na Steam – Dowiedz się, dlaczego serwis Łowcy Gier oraz prowadzący podcast MKwadrat nawołują do masowego zgłaszania nieodpowiednich cen gier na Steamie. Jakie są powody i cele tej inicjatywy?

🔹 Aktualizacja rekomendacji cenowych – Omówimy, jak zmiany w latach 2022 i 2023 wpłynęły na to, że Polska stała się jednym z najdroższych regionów świata pod względem cen gier na platformie Valve.

🔹 Akcja konsumencka – Zajrzymy na stronę akcji kursnasteam.pl i przeczytamy o tym, co dokładnie stoi za tym ruchem oraz jak gracze mogą się zaangażować.

🔹 Interwencja UOKiK – Opowiemy o tym, jak UOKiK wszczął postępowanie wyjaśniające w sprawie praktyk ograniczających konkurencję stosowanych przez największych dostawców platform dystrybucji cyfrowej gier, takich jak Steam i PlayStation Store. Jakie mogą być tego konsekwencje?

Są już pierwsze efekty, a my jesteśmy tu, by przekazać Wam wszystkie najważniejsze informacje!

Podzielcie się swoimi opiniami w komentarzach i dołączcie do dyskusji. Czy uważacie, że ceny gier na Steamie w Polsce są zbyt wysokie? Jakie macie doświadczenia? Czekamy na Wasze zdanie!

ROZDZIAŁY:
00:00:00 - 00:00:15 INTRO
00:00:16 - 00:11:21 KURS NA STEAM 
00:11:52 - 00:19:13 UOKIK vs GIERECZKI
00:19:14 - 00:19:25 OUTRO

📢📢📢📢📢📢📢📢📢
ZAPRASZAM NA:
💬 www.pushstart.pl
📣 Discord: https://discord.gg/efFgJuJJ6A
💰 Patronite: https://patronite.pl/www.pushstart.pl
🎙 Podcast Push START: youtube.com/@PodcastPushSTART
🔮 Threads : @podcastpushstart
📸 Instagram : @podcastpushstart
📱 TikTok: @podcastpushstart
🗃 Grupa Facebook : facebook.com/groups/1521376121384209


Teraz serwis Łowcy Gier oraz prowadzący podcastu MKwadrat nawołują, by masowo zgłaszać na forum Steama i nie tylko wszelkie przypadki „nieodpowiedniej” polskiej ceny gier na platformie firmy Valve.

https://kursnasteam.pl

Na stronie akcji można przeczytać :

W wyniku aktualizacji rekomendacji cenowych w latach 2022 i 2023 Polska stała się jednym z najdroższych regionów świata. Korekty zbiegły się w czasie z wybuchem wojny za naszą wschodnią granicą oraz po covidową inflacją, przez które wartość nabywcza polskiego złotego osiągnęła niemal że historyczne minimum. Na szczęście kurs złotówki dość szybko się ustabilizował, powracając do dość wysokiej wyceny w stosunku do waluty euro oraz amerykańskiego dolara.

Niestety, pomimo zapewnień o regularnym wprowadzaniu zmian, do tej pory Steam nie zaktualizował przelicznika walut. Na ten moment gry, które są wycenione w Polsce na podstawie cennika Valve, należą do jednych z najdroższych na świecie. Naszym zdaniem to niesprawiedliwe, że użytkownicy z krajów bardziej rozwiniętych gospodarczo płacą mniej za rozrywkę elektroniczną, a sugerowana wartość polskiej waluty jest oderwana od realiów rynkowych, dlatego czas obrać Kurs na Steam!Są już pierwsze efekty np:


UOKIK się przyczepił -

UOKiK podejrzewa, że najwięksi dostawcy platform dystrybucji cyfrowej gier wideo, tacy jak PlayStation Store i Steam, stosują praktyki ograniczające konkurencję. Chodzi m.in. o ingerencję w ceny i politykę rabatową twórców i wydawców gier oraz ograniczanie dostępu do rynku konkurencyjnym platformom oraz innym dostawcom usług cyfrowych. UOKiK wszczął w tej sprawie postępowanie wyjaśniające i przeprowadził kontrolę u trzech przedsiębiorców. Jeśli podejrzenia się potwierdzą, Urząd może nałożyć na przedsiębiorców kary pieniężne w wysokości do 10 proc. obrotu.
AUTOR: https://chat.openai.com

Popularne posty z tego bloga

Critical Hit #6 - Inwestorzy nienawidzą @Arkadikuss

Push reSTART #11 - Chłopi 🧑‍🌾, Super Mario Bros. Wonder 🍄i GHOSTRUNNER 2 👻🏃‍♀️

Push reSTART #7 - Redfall z Istotą Wody przegląda się w Czarnym Lustrze